Przejdź do treści
Zdrowie 2
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Kurka – pieprznik jadalny – na robale.
 
 
 
 
Kurka czyli pieprznik jadalny (inaczej – lisówka, lisica, pieprznik pospolity, …) – znany przez większość grzyb ceniony jadalnie - smakowo jako dodatek do jajecznicy, smażony na maśle czy w śmietanie, jako dodatek do mięs, składnik sosów i zup, – taka uwaga – kurki podczas smażenia przeważnie się nie soli (dopiero po) bo puszczą wodę … Grzybów tych, jak i zresztą innych nie zaleca się serwować dzieciom ale …. Jak lubią to … nie przesadzajmy – nie są zalecane głównie ze względów ciężkostrawności ale nie wszyscy się z tym zgadzają w 100%. W swym składzie mają m. in. białko, aminokwasy, błonnik, witaminy z grupy B, witaminę D, witaminę A, żelazo, mangan, miedź, fosfor, siarkę czy potas i magnez, ...
 
 
Mało kto jednak wie, że kurki działają bardzo skutecznie przeciw pasożytom - na robale i ich jaja oraz cysty !. Substancjami działającymi tak silnie na pasożyty w tym grzybie (zabijają wszystkie robaki w ciele człowieka)hitinmannoza oraz kwas trametonolinowy  … Ale uwaga ! – te właściwości ich niszczy wysoka temperatura (ponad 50 stopni) oraz zasolenie !
 
 
Grzyb ten może być spożywany na surowo, więc najlepszą formą przechowywania kurek, szczególnie w celu wykorzystania leczniczego, jest ich ususzenie i sproszkowanie. Taki proszek można używać jako posypkę kanapkową, dodatek do sosów i zup, … a przy tym działa wymiatająco-ubijająco na pasożyty. Kurki surowe jak i suszone zawierają hitinmannozę – substancję toksyczną na płazińce tudzież obleńce i inne bytujące w organizmie człowieczym robale. Substancja ta także niszczy skutecznie jaja pasożytów – paraliżuje ich układy nerwowe (!). Grzyby pozytywnie także wpływają na wątrobę – najlepiej właśnie surowe, np. sproszkowane – substancja działająca – ergosterol (pomocny w leczeniu wielu chorób wątroby oraz zapalenia dróg żółciowych) a także kwas trametonolinowy, który poza działaniem na robaki wypiera wirusa zapalenia wątroby typu C oraz działa antynowotworowo.
 
Kurki, w medycynie ludowej, poza stosowaniem na robaki i wątrobę były wykorzystywane w leczeniu chorób oczu (zapalenie spojówek, przywraca nawilżenie spojówek, leczy ślepotę nocną). Pomocniczo były stosowane w leczeniu cukrzycy, gruźlicy i anemii. Zażywanie kurki wpływa na zwiększenie odporności immunologicznej organizmu. Działają także przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybiczo – a więc i przeciwzapalnie co wpływa także na szybsze gojenie się ran.
 

 
Kurki – proszek na robale – kurki suszymy w uchylonym piekarniku w 35-40 stopniach. Po ususzeniu trzeba je zmielić młynkiem czy blenderem. Użycie – jak człek normalny to 2 łyżeczki dziennie jak więcej "spuszony" to 3 łyżeczki na dzień.
 
 

Nalewka z proszku kurkowego – 3 kopiate łyżki proszku zalać pół litrem 40% wódki i pozostawić na 2 tygodnie w ciemnym, chłodnym miejscu – codziennie przemieszać. Nie przecedzamy – przed każdym użyciem trzeba zabełtać i używać:

 
  • - na oczyszczenie wątroby i osłonowo na wątrobę – 1-2 łyżki przed snem (puszysty może więcej …) – przez 2 tygodnie
  • - do leczenia marskości wątroby, stłuszczenia wątroby, w chorobach trzustki – 1 łyżka przed snem (jak ktoś z większą ilością masy mięśniowo-tłuszczowej – może 2 łyżki …) – przez 3-4 miesiące. Zrobić 1-2 tygodniową przerwę – jak potrzeba to powtórzyć.
  • - do leczenia zapalenia wątroby – 1 łyżka 2 razy dziennie (puszysty może 3 razy dziennie …) przez 1 miesiąc. Gdy nie ma wyleczenia stosować kolejny miesiąc.
  • - w celu pozbycia się robaków – 2 łyżki (puszysty może 3 łyżki) przed snem przez 20-25 dni
       
 
*** zamiast suszu można teoretycznie zastosować zmielone świeże grzyby w nieco większej ilości niż susz (to logiczne) ale czas przyrządzania nalewki to 1.5 – 2 miesięcy (są przepisy mówiące o krótszym czasie) w ciemnym miejscu co jakiś czas mieszając – po czym należy odsączyć płyn a kurki odcisnąć – są przepisy gdzie kurki pozostawia się (ja optuję, w tym przypadku, za odsączeniem). Mamy „czysty” płyn. Działanie jednak może być nieco inne.

 
 
Woda z proszkiem kurkowym na robale – 1 kopiatą łyżeczkę proszku z kurki zalać szklanką (250ml) wody. Zamieszać i pozostawić 1-2 godziny – tak wykonywać i pić z „fusami”, zamieszawszy uprzednio, przed snem przez 20-25 dni.Taka uwaga - specjaliści stosujący mówią, że problemem może być dobranie odpowiedniej dawki na robala dla konkretnego człowieka. Stąd gdy nie widać spektakularnego efektu należy rozważyć zwiększenie dawki. Bardzo ważne jest także pamiętanie o tym, że wyższa temperatura oraz sól likwiduje właściwości suplementu z kurki.
A.M. Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści