Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!Suplementacja cynku – bardzo ważny pierwiastek.

 
Cynk jest bardzo ważnym pierwiastkiem w naszym organizmie. Gdy go zaczyna brakować pojawiają się problemy z odpornością na choroby i często łapie się różnego rodzaju infekcje. Człowiek staje się chronicznie zmęczony, wypadają mu włosy, łamią się paznokcie, pojawiają się problemy z prawidłowym myśleniem i koncentracją. Cynk pobudza pracę trzustki (a więc działa też na insulinę), pomaga w przetwarzaniu węglowodanów i tłuszczy a więc poprawie stan cukrzycowy, po części zapobiega np. demencji i ogranicza podatność na depresje. Cynk chroni przed wolnymi rodnikami i pomaga w stanach podrażnienia skóry – także w łuszczycy. Cynk pomaga także w problemach ocznych. Tabletki z cynkiem do ssania poprawiają oddech i chronią gardło oraz naprawiają problemy u ludzi tracących smak i węch. Cynk może też poprawiać libido – chęci oraz możliwości, … Trzeba dodać, że prawie każdy, niestety, obecnie ma niedobory cynku bo jemy coraz częściej produkty ubogie w cynk i organizm nie ma go skąd pobrać. Więc …. tableteczki w dłoń …

 
Objawy nadmiaru – zaiste bardzo rzadkie, to zazwyczaj dolegliwości jelitowe zmuszające do biegania oraz bóle głowy. Niektórzy mówią, że wówczas się nie chce jeść i omija nawet najlepsze papu ale to chyba normalne jak się biega… Jedyne co trzeba pamiętać to to, że duży nadmiar cynku może negatywnie wpływać na pracę nerek (co jest logiczne bo zmusza je do większej pracy) oraz powoduje spadek przyswajalności wapnia oraz miedzi a niedobór miedzi może powodować niedobór żelaza – o niedoborze miedzi proszę sobie coś gdzieś znaleźć i poczytać (są źródła mówiące, że nadmiar miedzi może skutkować powstaniem raka). Przy działających nerkach nadmiar cynku jest dość szybko usuwany z organizmu.

 
Dużo cynku zawierają pestki z dyni i … fuj … wątróbka (chyba, że ktoś lubi, to przepraszam). Lepsze jednak chyba pestki bo przy okazji wyganiają robaczki jelitowe.

 
Ile suplementować? Znów trudno powiedzieć bo to sprawa indywidualna. Ale w przypadku infekcji branie 3-4 razy dziennie 15-30mg nikomu nie zaszkodzi (a czasem można i więcej) – tu znów podkreślę, że osoba o większej wadze powinna brać więcej niż ta co mniej waży – dodatkowo każdy też inaczej wchłania. W przypadku gdy brać cynk tylko jako dodatek obok żywności sądzę, że 10-20mg dziennie wystarczy. Są pastylki do ssania, które zawierają w składzie cynk, które to mogą pomagać w likwidowaniu nieprzyjemnego oddechu - przeważnie dość dobrze poprawiają tą nieprzyjemną dolegliwość (nie trzeba kupować najdroższych bo skład mają przeważnie podobny i każde działają).

 
Ja osobiście polecam znów cytryniany a więc w tym przypadku cytrynian cynku w proszku (nie ma żadnych lepiszczy, otoczek, itp.). Należy pamiętać, że zazwyczaj mówi się o suplementacji w jednostkach danego pierwiastka ale związek, tu cytrynian, zawiera go mniej wagowo więc używając związku należy sobie to jakoś przeliczyć! – tu np.  – 40mg cytrynianu zawiera około 14mg cynku.

A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści