Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Chlorek magnezu - zastosowanie.


  
Chlorek magnezu – (MgCl2 – najczęściej jako sześciowodny – MgCl2 * 6H2O)  - substancja bardzo higroskopijna, spotykana zazwyczaj w formie półprzeźroczystych białawych płatków. Substancja dobrze rozpuszczalna w wodzie. Leczniczo stosowany jeży zewnętrznie jak i wewnętrznie. Nie jest uważany za środek szkodliwy. Kupować do użytku ludzkiego tylko formę czystą ! (nie techniczną).

Już pisałem ciut o magnezie - ma duże znaczenie w procesach metabolicznych, w syntezie białek, utrzymywaniu integralności błon komórkowych, przewodnictwie nerwowym, pobudliwości nerwowo-mięśniowej, a także w gospodarce hormonalnej i wielu innych. Brak magnezu może powodować m.in. drżenie mięśni; bolesne skurcze mięśni (zazwyczaj łydek i ud); tępe bóle mięśniowe, bóle głowy oraz osłabiona koncentracja; szybka męczliwość czasem bez powodu, rozdrażnienie, lęki i stres, problemy ze snem, mrowienie rąk, czasem dziwne kołatanie serca, … Ewentualnym przeciwwskazaniem do doustnego stosowania może być duża niewydolność nerek i niedociśnienie tętnicze i blok przedsionkowo-komorowy. Preparat może zmniejszyć działanie antybiotyków oraz zmniejszyć przyswajanie żelaza.

Chlorek magnezu jest także środkiem o dobrych właściwościach zwalczających drobnoustroje – zmniejsza ilość szkodliwych bakterii na skórze a także w przewodzie pokarmowym – więc ma działanie podwójne (mimo lepszego wchłaniania przez organizm magnezu zawartego w cytrynianie magnezu).


 
 
Stosowanie wewnętrzne chlorku magnezu  - w leczeniu zapaleń stawów, bólów stawów, schorzeniach reumatycznych – 2 razy dziennie po 1.5 do 4 gramów (ja używałem 2 x po płaskiej łyżeczce) – zależnie od odpowiedzi organizmu i wielkości człowieka – na początku lepiej zacząć od mniejszych dawek bo może pogonić na „tron” (zresztą czasami stosowany w celu właśnie wyczyszczenia układu pokarmowego tak jak sól EPSOM). Po 3-ech tygodniach zrobić tydzień przerwy (chyba, że dolegliwości minęły to można odstawić).

 

 
Stosowanie zewewnętrzne chlorku magnezu:

  • „Oliwka magnezowa” – oliwa bez oliwy (płyn w kontakcie ze skórą staje się oleisto śliski) – 1 szklankę płatków chlorku zmieszać z 1 szklanką ciepłej wody destylowanej. Dokładnie wymieszać by chlorek się rozpuścił (czasem trzeba pozostawić jeszcze na 1 dzień by dokładnie „wszedł” w wodę). Przelać do butelki lub słoika. Na miejsca bolące, opuchnięte, … nakłada się „oliwkę”  - można po kilkunastu minutach zmyć lub pozostawić.

  • Na grzybicę stóp - kąpiel – 1 szklanka chlorku na miskę ciepłej wody w której będzie się moczyć nogi (3-5 litrów). Moczyć stopy 30-40 minut i opłukać.

  • Na grzybicę „oliwka” magnezowa – patrz wyżej

  • Na grzybicę krem-balsam – 1 szklanka chlorku magnezu, 1/2 szklanki wody, 1/2 szklanki oliwy z oliwek, 1/2 szklanki masła shea. Do gorącej wody dodać chlorek i inne składniki i zmiksować na jednolitą masę. Smarować zagrzybione miejsca (można używać także na stawy).

  • Na włosy – dodać nieco płatków chlorku do szamponu – myć włosy i masować skórę – pomaga w leczeniu łupieżu a także poprawia stan włosów. Można stosować na włosy „oliwkę” magnezową - po przelaniu do atomizera w formie odżywczej mgiełki kilka razy w tygodniu.

  • Kąpiel na stawy oraz zmiany skórne – 1/4-1/2 (niektórzy dają więcej ale lepiej wypróbować i zacząć od mniejszej ilości) szklanki chlorku magnezu na wannę – się wymoczyć 20-40 minut i spłukać. Nie wlewać dodatkowo płynów do kąpieli.
           
 
 
Zastosowania inne

 
 
  • Chlorek magnezu na lód – można go z powodzeniem używać do odladzania powierzchni (jak sól drogowa). Chlorek magnezu jest 8 do 10-cio krotnie wydajniejszy niż sól drogowa. Może być stosowany na drogi oraz pojazdy. Po zastosowaniu go i roztopieniu lodu/śniegu powierzchnia jest zabezpieczona przez długi czas przed ponownym zamarznięciem. Chlorek magnezu jest także skuteczny w dużo niższych temperaturach niż sól drogowa (sól drogowa przestaje działać poniżej -10°C – ... niektóra tylko do -5°C). Bardzo dobrze przylega do powierzchni – działa skutecznie także na pochyłościach terenu. Jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści