Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Stosowanie doustne EDTA.

 
Zdarzyło mi się poeksperymentować nieco z czymś co nazywa się EDTA a jest to kwas wersenowy. Używany jest jako chelat – wiąże jony metali ciężkich i stosowany jest jako odtrutka przy zatruciach metalami typu ołów czy rtęć. Stosowany jest także do usuwania z krwi nadmiaru żelaza.

 
Jest stosowane w medycynie alternatywnej (także „normalnej” w niektórych krajach) jako środek przeciwmiażdżycowy do oczyszczania naczyń krwionośnych z blaszek miażdżycowych opartych głównie na cholesterolu i wapnie, z dobrym skutkiem terapeutycznym.

 
Ja też kiedyś wypróbowałem EDTA na sobie ale doustnie. Wpierw jakiś czas w dawkach 2 x 2 g a później 2 x 5 g (gdy minęły objawy dotyczące chęci wyjścia zawartości tylną częścią siedzeniową – na początku była to szybkość wodospadu wymagająca szybkich nóg …. ale po czasie nastąpił brak chęci na chęć biegania i już suplementacja poszła sprawniej).

 
Niestety EDTA źle wchłania się z przewodu pokarmowego (mówią, że tylko w 3-7%), więc nie można oczekiwać cudów szybko. Ale po jakichś 2-3-ech tygodniach po schodach wychodziło się sporo lżej niż przed suplementacją. Ogólnie czułem się dużo lepiej kondycyjnie – wiec chyba doustnie też działa. Zaprzestałem suplementacji po ok. 1.5 miesiącu bo przy formie doustnej nie chciało mi się kontrolować poziomów wapnia, magnezu, żelaza,… bo były by wypłukiwane. Trzeba by je suplementować, … Dużo lepszą formą są wlewy ale…. Jak kogoś stać to stać… Wlewów na poprawę zapchanych miażdżycowo żył potrzeba z 10-15 więc jak napisałem jak kogoś stać to stać… Refundacji z NFZ nie ma i pewnie nie będzie bo za tanio by było leczyć miażdżycę – a gdzie miliony dla koncernów.

A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści