Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Stosowanie witaminy D, witaminy K2 oraz MSM.

 
Choruję na ZZSK i od dawna (kilkadziesiąt lat) mam przykurcze, blokady ruchowe, bóle, … kręgosłupa, bioder, kolan, barku, … Był okres, że były duże problemy…. Na początku, leczenie „lekarskie” to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne typu pyralgina, diclofenak, … - One to dokonały „masakry” w wątrobie, nerkach i jelitach, brało się je "garściami" i po krótkim czasie przestawały działać. Po zmądrzeniu i odszukaniu zwojów w mózgowiu zacząłem szukać alternatyw. Nie chciałem brać leków biologicznych do których w pewnym momencie zastałem namawiany. Nie chciałem bo uważam, że są w fazie eksperymentu i znam ludzi co je brali (mówili, że najpierw super poprawa ale po roku, dwóch już było coś nie tak…). Na wówczas nogi postawiła mnie witamina D w dawkach nawet 50 000 jednostek dziennie – na początku, a następnie 20 000 jednostek dziennie, brana z witaminą K2. Witaminę D3 suplementowałem przez kilka miesięcy – po suplementacji miałem poziom 25(OH) 150 (przed 15).

 
Obecnie tylko co jakiś czas biorę witaminę D3+K2, ale biorę. Choć już bardzo rzadko badam 25(OH). Szkoda, że badanie nie jest refundowane przez nasz NFZ.

 
Najlepsza jest witamina D, którą organizm sam wytworzy tylko, że trzeba się wystawiać na słoneczko. Ja niestety słońca nie lubię bo nienawidzę gorąca (ale uwielbiam za to, nienawidząc marketów, lodowate stanowisko rybne w tychże marketach…). Nie wyleżał bym na plaży ani minuty. Więc co do mnie … pastyleczki… lecz kto może niech się opala!

Co do witaminy K2 (zazwyczaj MK7) to ważną jej rolą jest wstawianie wapnia w kości a wypłukiwania go z miejsc, gdzie nie powinien się osiedlać np. z krwi i blaszek miażdżycowych, stąd jej dobroczynne działanie przeciwmiażdżycowe. Ma też działanie przeciwzapalne – zaleca się suplementację przy np. przy zmianach reumatycznych (dziennie minimum 400mcg … co nie jest tanie). Ponieważ ukierunkowuje działanie wapnia zaleca się ją brać podczas zażywania witaminy D3 (w dawce 100-200mcg/dzień). Nie jest to witamina dobrze poznana. Witaminę K2 można spotkać w brokule, zielonym groszku, żółtku, … oczywiście gdy potrzeba jej więcej to konieczne jednak pastylki.

Siarka jest pierwiastkiem bardzo potrzebnym w organizmie. Wchodzi w skład aminokwasów (tauryny, cysteiny, metioniny), jest w składzie witaminy B1 oraz biotyny (witamina B7 lub witamina H). Jest w składzie wielu przeciwutleniaczy – glutation, kwas liponowy. Jest ważnym składnikiem kreatyniny, która wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Siarka jest także składnikiem insuliny oraz heparyny … O części dodatkowego dobroczynnego działania siarki napisałem (poniżej) przy omówieniu pobieżnym MSM.

 
Jako siarki ku zdrowieniu najczęściej używa się MSM ale także w zastosowaniu jest DMSO (dimetylosulfotlenek).

DMSO to także organiczny związek siarki - również próbowałem stosować ale … zostałem przy MSM. Z DMSO trzeba jednak nieco uważać – choć to także dobrze działający środek – ponoć aloes zawiera siarkę podobną w działaniu jak DMSO. Często, niestety, działa alergicznie na niektórych ludzi a poza tym jst bardzo dobrym rozpuszczalnikiem wielu substancji i ma zdolność wnikania w głąb ciała zabierając rozpuszczone składniki ze sobą. Tu też trzeba uważać by nie wniknąć sobie tego co nie trzeba np. dezodorantu czy innego upiękniającego „stwora”. Naprawdę trzeba uważać. DMSO ma także działanie ochronne na komórki traktowane promieniami RTG. Jest stosowany w leczeniu odleżyn i trudno gojących się ran (tak jak i inne związki siarki). Ma działanie lekko przeciwzakrzepowe i potrafi nawet rozpuszczać świeże zakrzepy działając przy tym przeciwzapalnie. Są próby w stosowaniu go w onkologii. Raczej stosuje się go na skórę (choć także i doustnie) – odstrasza fakt, że skóra dostaje zapachu czosnkopodobnego i może się skończyć na wyrzuceniu przez żonę do spania na balkon – lato latem a le co w zimie … Dla chcących stosować – na czystą skórę (!)  - zrobić sobie „koktajl” 100 ml DMSO + 70 ml wody destylowanej (są tacy co wolą sól fizjologiczną). Zmieszać, odstawić na trochę, po czym używać do smarowania np. bolących stawów. Po nałożeniu niektórzy mają odczucie ciepła a jak mikstura przeschnie swędzenia skóry. Może służyć jako środek który szybciej i głębiej wprowadzi jakiś lek w tkankę skórną (jak pisałem wyżej). Raczej nie używać w formie bez rozcieńczenia. Doustnie preparat musi być dużo bardziej rozcieńczony – nie będę opisywał doustnego stosowania bo często dzieją po nim się różne dziwne rzeczy. Nie należy stosować wewnętrznej suplementacji jak się nie ma szerszego ”obycia” z preparatem – próbowałem i raczej nie wrócę do tego – ja wolę stosować MSM.


MSM czyli siarkę organiczną stosuje się głównie jako antidotum działające przeciwzapalnie w schorzeniach stawów, chorobach autoimmunologicznych. Odbudowuje ona chrząstkę i wzmacnia włosy i paznokcie. MSM wspomaga pracę wątroby, uodparnia organizm na alergeny i pasożyty oraz wspomaga również rozwój mięśni. Są badania, w których wykazano, że przyjmowana siarka organiczna pomaga w przyswajaniu witaminy C, witamin A i E, witamin z grupy B, koenzymu Q10 i magnezu. Ponoć lepiej ją brać przed posiłkiem ale ja nie bardzo na to zwracałem uwagi i  nadal nie zwracam. Specyfik działa wiec wielotorowo.

 
Bardzo dobrze zadziałała na mnie – i dalej przy bólach stosuję – siarkę organiczną MSM (w proszku, bo tańsza… o wiele). MSM w przypadku bólu stawów stosuję w dawce około 6-8 g /dzień (nie jestem chudziną). Często razem z siarką biorę nieco witaminy C (1-3 g/dzień) i jak mam to także krzem oraz staram się odpowiednio nawadniać. Wydaje mi się, że MSM działa dużo lepiej w połączeniu z witaminą C ale może to tylko moje odczucie. Po tygodniu, dwu brania robię przerwę. Zazwyczaj na dłuższy czas po suplementacji bóle mijają. Oczywiście ten specyfik nie działa od razu i trzeba dwa, trzy dni poczekać. Ale działa.A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści