Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Stosowanie pieprzu czarnego.

 
Jak opisałem w tekście o refluksie, przeciętny kowalski i oczywiście pani kowalska, nie powinni się obawiać większych dawek pieprzu (piperyna). W przypadku bakteryjnych lub wirusowych infekcji z dużą gorączką i „ledwieżyciem” zastosowanie pieprzu z wódką może przynieść bardzo wymierne korzyści ozdrowieńcze – mnie się wydaje, że pieprz lepiej daje sobie radę z chorobami bakteryjnymi, ale to moje odczucie. Pieprz to źródło piperyny, wódka działa tu niejako jak rozpuszczalnik oraz rozprowadzacz piperyny (i innych substancji zawartych w pieprzu) oraz ogólnie jako zalewajka robaka w brzuchu i poprawiaczka humoru (😊). Działanie uderzeniowe - ponad pół kieliszka (30 ml) pieprzu i dopełnienie do pełna wódką, zamieszanie i bam. Tak bamać, najlepiej wieczorem, co 20-30 minut przez kilka godzin (przynajmniej 5-cio krotnie ale można i 10-cio krotnie, zależnie od potrzeby) oraz raczej nie myśleć o prowadzeniu pojazdów, nawet hulajnogi … Zazwyczaj człowiek wstaje rano „nowonarodzony” … i głodny. Przy małych infekcjach, także żołądkowych, pomaga czasem dawka jednorazowa specyfiku.

Nie namawiam nikogo do eksperymentowania na sobie ani stosowania onego. Na mnie pieprz działa a przy tym uważam, że zarówno w braniu leczniczym pieprzu czy witaminy C doustnie liczy się dawka i czas powtórki dawki. Za małe dawki, dawki za rzadko stosowane mogą po prostu nie być maksymalnie skuteczne i stąd opinie niektórych, że toto czy tamto nie działa czy działa słabo. Różne jest wchłanianie z przewodu pokarmowego danej substancji u danego człowieka - zwykle, z różnych przyczyn, doustnie, lepiej działa coś podane w alkoholu. Ogólnie można by powiedzieć, że z przewodu pokarmowego czasami wchłania się tylko ciut a reszta jest wydalana - i to jest prawda! Dlatego u niektórych trzeba czasem stosować duże dawki preparatu (i często by nie było szybkiego zwrotu organicznie tylnego do tycz dawek trzeba powoli dochodzić). Najlepszą metodą na dostarczenie czegoś do organizmu są wlewy dożylne... Ale tu już trzeba mieć duże doświadczenie w stosowaniu tej metody - zarówno dotyczy to dawek jak i dokładnego działania na organizm danej substancji bo może się to nawet zakończyć  nieprzewidzianą wizytą u św. Piotra w niebie (no chyba, że ktoś zasłużył na wizytę u Belzebuba).

A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści