Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Stosowanie witaminy C.

 
Przeważnie słyszy się o "delikatnym" - 250-500mg suplementowaniu witaminy C. Innym sposobem, zazwyczaj negowanym przez lekarzy jest „uderzeniowe” zastosowanie dużych dawek witaminy C (kwas askorbinowy). Można także stosować jako zamiennik askorbinian sodu, bardziej łagodny ale… trzeba go brać więcej i ma w sobie dużo sodu, który akurat tu raczej nie jest potrzebny i wskazany – stosowany zazwyczaj we wlewach dożylnych (wówczas to też dobre kuracje – ale trzeba poczytać dokładnie jak stosować). Wracając do witaminy C. W przypadku infekcji – tu sądzę (doświadczalnie na sobie…), że bardziej działa przy chorobach wirusowych ale kto to dokładnie wie… Ja borykając się z grypopodobną chorobą brałem zazwyczaj płaską łyżeczkę co 15-20 minut wieczorem, przez kilka godzin i dużo piłem wody. Rano zwykle było po chorobie. Zaprawdę organizm wie zazwyczaj co mu szkodzi a co nie i jak zadziałać. W przypadku gdy witamina C jest mu niepotrzebna zwykle wystąpi przeczyszczenie odtylne gospodarstwa brzuszno-jelitowego. Jeżeli jest potrzebna to poza poprawą stanu zdrowie nie nastąpi nic z tejże strony tylnej. Należy także dodać, że zbyt małe dawki, stosowane podczas zwalczania choroby mogą nie zadziałać. Więc jak ktoś waży 150 kg to musi wziąć więcej niż ten co waży 80 kg – należy to dobrać indywidualnie – i tu akurat lepiej jest ciut więcej niż mniej.

 
Tu dodam, że nie jestem zwolennikiem, jak niektórzy, aplikowania sobie profilaktycznie czegokolwiek, a więc także witaminy C. Lek trzeba traktować jak lek a nie cukierki czy krakersy. Ma być stosowany kiedy trzeba a nie dla własnego poprawienia ego bo wówczas i najlepszy może zaszkodzić. Choć czasem leczy niektórych sam rytuał zażycia choćby placebo.

A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści