Przejdź do treści
Zdrowie 1
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Czarny krzemień.
 
 
Czarny krzemień używany jest do robienia wody krzemowej, którą czasami zwą silicą. Mówią, że ma dobroczynne właściwości i używają jej do picia, przemywania ran, na bolesne stawy i kręgosłup, działa na skórę, włosy i paznokcie, ... , poprawia stan układu krwionośnego i łagodzi stany zapalne w organizmie u ludzi a także i zwierząt. Krzemień ma budowę mikroporową (kryptokrystaliczną) i ponoć oczyszcza wodę z pestycydów, azotanów, itp. substancji „łapiąc” je w swe pory „tworząc” wodę wolną od zanieczyszczeń chemicznych.

 
Produkcja wody. Do naczynia wsypuje się, tak by pokryły dno, połamane kawałki czarnego krzemienia po czym zalewa się je wodą – niektórzy podają że trzeba 100 gramów kamieni na 10 l wody. Trzymać w miejscu bezsłonecznym. Dobrze by używane krzemienie nie zawierały na sobie wapienia. Niektórzy zalecają po jakimś czasie ze względu na to, ze nie będą działać połamać te kamienie na mniejsze – dla mnie może to mieć tylko sens dla zwiększenia nowej powierzchni i tym samym zwiększenie ilości mikroporów „czyszczących”)

 
Krzemień ma właściwości bakteriobójcze. Dawniej często wykładano tym (ale chyba i innymi krzemieniami także) dna a czasem i boki studzienne co powodowało, że woda w studni nie psuła się, nie było w niej glonów, … Czytałem też, że robiono piwnice wykładane krzemieniem i w takich pomieszczeniach składowano mięso i inne produkty, które bardzo długo nie psuły się (jakby były obłożone lodem). Istnieją jeziora w których jest dużo krzemienia na dnie lub jeżą na pokładach krzemiennych – mają klarowną wodę ale zazwyczaj brak w niej życia – nie ma glonów, nie ma wodorostów, nie ma ryb, … Woda ta ma dobroczynne działanie na ludzi – kąpiele zmniejszają bóle, leczą reumatyzm, poprawiają stan skóry, włosów i paznokci – tak relacjonują to przynajmniej ludzie w nich się kąpiący.

 
Tyle opisu. Nie sposób mi odpowiedzieć na pytania dotyczące leczniczych właściwości wody potraktowanej czarnym krzemieniem bo trzeba by jakoś dokonać testów i badań. Używam tej wody od dawna. Zgorszę wszystkich „eko-naturalistów” – używam butelek plastikowych PET 5-cio litrowych do których wsypałem na dno krzemienie. Co jakiś czas myję te kamienie bo tworzy się osad (kilkukrotnie przepłukując i wstrząsając nimi) i tyle. Nigdy (a mam je chyba ze 6 lat) nie łamałem ich na mniejsze, itp. Woda (z kranu), która postoi w butlach (przynajmniej 2 dni) ma uważam lepszy smak, jest jakby klarowniejsza i nie psuje się , nie gnije, brak glonów,…. I to nawet po roku (bo jak znalazłem po około roku butelkę – tu 1.5L z krzemieniami z pierwszych testów, o której zapomniałem, to woda dalej była świeża jakby ze studni). Kiedyś robiłem pomiary takiej wody po 2-3 miesiącach stania – przy pomiarze – woda lekko alkaliczna z lekkim ujemnym ORP, brak obecności wolnego wodoru.

 
Nie spotkałem się z prawdziwymi badaniami naukowymi, które dotyczyły by działania krzemienia czarnego, czy w ogóle krzemienia na wodę i organizm ludzki. Natomiast uważam, że coś w tym jest – woda się nie psuje (fakt bezsporny!) a stosowany ten kamień był już ho ho ho a może i dawniej a ludzie zazwyczaj wiedzieli doświadczalnie co dobre a co nie. Dodać można „smaczku” lubiącym czary-mary”, że krzemień miał w różnych wierzeniach przypisywane wiele właściwości magicznych w tym także własność obroną przed złem i złymi duchami oraz posiadał moc dodawania odwagi.

 
Na pewno taka woda nie truje. Ktoś kto chce się „bawić” z jej wykonywaniem na pewno będzie pił dużo lepszą i zdrowszą wodę niż z kranu. A może i przyczyni się do poprawy zdrowia …
Ale jak już gdzieś napisałem, nie należy oczekiwać cudu leczniczego po wypiciu litra wody ... cierpliwości i wytrwałości ...


P.S.
Podobno szary krzemień ma podobne właściwości jak czarny. Nie należy używać krzemieni o innych barwach - ponoć nie działają a nawet mogą coś popsuć - takie coś przynajmniej znalazłem. Krzemień należy zawsze oczyścić maksymalnie z obecnego na nim wapienia.


A.M.

 Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści