Przejdź do treści
Zdrowie 2
Szlachetne zdrowie .....
Oczywiście wielu się nie zgodzi i będzie mnie krytykować i łajać 😊
 
Nie są to żadne porady medyczne, i nie traktujcie ich jak porady ani to nie  jest nakłanianie do czynienia czynów opisanych!
 
Ja to przeżyłem, lub wiem od innych więc opowiadam i tylko informuję …
 
Chwała doktorom…choć nie wszystkim!
 
Ałaaaaaa!


Kurkuma - na nowotwory.


 
 
Kurkuma  - (ostryż długi, szafran indyjski) – główny składnik działający w kurkumie to kurkumina (bardzo silny przeciwutleniacz). Kurkuma ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne (a wiec i przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe) a także antynowotworowe (działa wyjątkowo skutecznie na bardzo wiele typów nowotworów). Przyspiesza metabolizm i proces trawienia, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz blokuje jej nowo powstawanie. Poprawia poziomy cholesterolowe i trójglicerydów. Ma działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Pobudza trzustkę i powoduje zwiększenie ilości solu trzustkowego. Ogranicza możliwość tworzenia kamieni żółciowych a dłużej stosowana powoduje rozpuszczenie już istniejących. Łagodzi bóle menstruacyjne. Zmniejsza problemy człowiecze związane z chorobą lokomocyjną. Obniża poziom glukozy we krwi. Wspomaga naprawę tkanki chrzęstnej i działa leczniczo na stawy. Przeciwdziała artretyzmowi i leczy go. Stosowana zewnętrznie (jako proszek) przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi zmiany łuszczycowe i egzemę. … I jeszcze więcej …

Kurkuma nasila działanie środków na zmniejszenie krzepliwości krwi (np. wafaryna) oraz leków zażywanych w leczeniu cukrzycy typu 2 (np. metformina). Osłabia ona natomiast działanie leków obniżających ilość kwasu żołądkowego (np. inhibitory pompy protonowej – omeprazol, pantoprazol) – może nie być najlepszym środkiem gdy choruje się na refluks.
  
Kurkumy nie powinno się stosować z zupełnie niedrożnymi drogami żółciowymi oraz nadżerkami czy wrzodami żołądka i jelit. Dłużej stosowana zmniejsza płodność rodzaju męskiego (robiąc ślamazary z ruchliwych zazwyczaj męskich „łebków z ogonkiem”). Może zwiększyć możliwość krwawień (trzeba 1-2 tygodnie przed ew. operacją ją odstawić) oraz nasilić choroby związane ze zwiększoną ilością kwasu żołądkowego. Nie należy przesadzać z ilością kurkumy (jak nie trzeba) bo może ta się zbytnia suplementacja przełożyć na utworzenie w organizmie kamieni nerkowych typu szczawianowego – kurkuma ma w sobie szczawiany (może nie u każdego ale są osoby bardzo na to podatne).
 
Kurkuma bardzo słabo wchłania się w przewodzie pokarmowym. Znacznie (podobno nawet o 2000%) przyswajanie kurkumy poprawia zażywanie jej razem z piperyną (jako ekstraktem z czarnego pieprzu). W uproszczeniu nawet zażycie jej wymieszanej z mielonym czarnym pieprzem poprawi jej wchłanianie.
 
Są badania, które wykazały większą skuteczność działania kurkumy (szczególnie na nowotwory) niż wydzielona z niej sama kurkumina.
 
Ja uważam że nie należy kupować gotowych, często drogich suplementów zrobionych z kurkumy tylko po prostu używać – najlepiej i najłatwiej proszek ew. jak ktoś lubi świeże kłącze.
 

 
Suplementacja sproszkowanej kurkumy – 1/4 do 1/2 łyżeczki 1 lub 2 razy dziennie. Choć w pewnych poważnych chorobach stosowana bywa nawet do 2 łyżek stołowych dziennie. Ponieważ zmniejsza krzepliwość krwi, przy dłuższej suplementacji należy rozważyć raczej mniejsze dawki. Dobrze jest wymieszać dodatkowo z pewną ilością czarnego pieprzu (np. przy 1/4 łyżeczki kurkumy dodać 1/3 tej dawki pieprzu). Jak kto toto zje to jego prywatna sprawa – ja po prostu jak sam „dziabałem” to robiłem duże am i przepijałem wodą lecz jak kto co sobie tu wymyśli. Są tacy co lubią z mlekiem - zalewają ciepłym – nie gotować ! - czasem ciut miodu i imbiru, mieszają, czekają i piją (tu dodatek pieprzu nie do końca chyba pasuje … ale …może …). Nawet w stosowaniu przeciwnowotworowym nie musi się stosować bardzo dużych dawek - wszystko trzeba logicznie wyważyć używając poprawnie swoich lub cudzych zwojów istniejących (ponoć) w głowie ...
 
Sa tacy co wolą używać świeże kłącze – uważa się, że 1/4 łyżeczki proszku to równowartość ok. 6-7 mm kłącza – uwaga ! – kurkuma dość intensywnie barwi paluszki, co niektórym paniom może być nie wsmak …
 
 

Są różne przepisy na napoje z kurkumą np. – 1.5 litra wody, kilka plasterków świeżego imbiru, sok z 2 cytryn (+ np. trzy plasterki dla ozdoby), 1-1.5 łyżeczki proszku kurkumy, troszkę miodu (jak kto lubi). Niektórzy dodają dwie/trzy gałązki rozmarynu (nie za dużo bo cierpki i gorzkawy) czy kilka listków mięty. Wodę zagotować i zalać nią kurkumę oraz imbir. Po chwili dodać sok z cytryn, plasterki cytryny (niektórzy wolą bez skórki), rozmaryn oraz ewentualnie ciut miodu. Oczywiście trzeba finalnie schłodzić napój.
 
 
 
Pasty do zębów mogące z powodzeniem zastąpić kupowane w sklepie a nawet mogą okazać się lepszymi od nich bo naturalne bez „dodatków komercyjnych”
 
  • Pasta do zębów z kurkumą – 2/5 proszku kurkumy zmieszać z 3/5 oleju kokosowego. Jak ktoś chce to może dodać jakiegoś olejku eterycznego (np. miętowy, eukaliptusowy, …). Gdy masa jest za rzadka (a zależy to bardzo od jej temperatury) trzeba dodać nieco proszku. Pasta ta nie dość, że ma właściwości wybielające to kurkuma działa pozytywnie na stan jamy ustnej i przyzębia oraz hamuje rozwój w niej szkodliwych mikroorganizmów.

  • Pasta do zębów z kurkumą 2 – 1/5 proszku kurkumy zmieszać z 1/5 sody oczyszczonej oraz 3/5 oleju kokosowego. W przypadku gdy masa za rzadka dodać proszków.

  • Pasta do zębów z sodą oczyszczoną– 2/5 proszku sody oczyszczonej zmieszać z 3/5 oleju kokosowego. W przypadku gdy masa za rzadka dodać proszków.P.S. - jeśli chodzi o obniżanie poziomu cukru we krwi - u mnie "szału" nie zaobserwowałem ale nie stosowałem kurkumy długo (musiałem przerwać ... z różnych powodów) - troszkę jednak obniżałała. Jak wielokrotnie pisałem - na wszystko trzeba czasu i wytrwałości - jak obniża podczas opisywanych w różnych miejscach badaniach to musi działać ...A.M. Nie biorę odpowiedzialności za skutki zastosowania rzeczy i wykonania czynności tu opisane.
Podaję tutaj praktyczne zastosowania różnych substancji jako ciekawostkę, którą to każdy musi sobie rozumnie zweryfikować ...
 
Niektóre z tych rzeczy sam stosowałem i stosuję, inne znam tylko od ludzi czy z książek i mimo, że staram się nie wypisywać głupot to ...
... wszystko co ludzkie nie jest mi obce ...
😊
 
Wróć do spisu treści