Przejdź do treści
Informacje i kontakt > Informacje
DRAAiT Auto - Regeneracja Alternatorów, Rozruszników i Dmuchaw nawiewu


Ceny usług:

Istnieje możliwość wstępnej próby zdiagnozowania usterki-uszkodzenia alternatora z pomocą oscyloskopu, który jest  zamontowany w pojeździe.

Posiadamy tester wielofunkcyjnych regulatorów napięcia alternatora PWM - możliwość testu dziaiłania podstawowej funkcji a także w niektórych przypadkach funkcji LRC regulatora (LRC - kontrola zmian obciążenia).

Posiadamy tester regulatorów  typu Ford  (AS - RC - LI ; (A-SIG-FR)) oraz regulatorów typu P-D (stosowane między innymi  w niektórych samochodach Mazda).

Posiadamy tester regulatorów  typu COM / LIN / BSS, RLO (tu może zaistnieć, rzadki ale jednak ... brak obsługi jakiegoś "cudownego" regulatora ...).


Przykładowe - ceny usług NETTO - nie są to ceny w żaden sposób wiążące, gdyż ustala się je każdorazowo i indywidualnie pod konkretny przypadek oraz czasem mogą być modyfikowane w trakcie samej pracy (w sytuacji takich czy innych komplikacji). Są to więc ceny tylko orientacyjne. Finalne ceny mogą ulec zmianie zarówno w dół jak i w górę, także podczas dokonywania naprawy.


 • naprawa podstawowa alternatora/rozrusznika sam osobowego (sama usługa bez części) ...................od 150 zł

 • naprawa podstawowa alternatora/rozrusznika sam ciężarowego/maszyny (sama usługa bez części) ...od 200 zł

 • wymiana komutatora w alternatorze (sama usługa bez części) ..........................................................od 80 zł

 • wymiana komutatora w alternatorze z przetoczeniem (usługa wraz z częściami) ................................od 90 zł

 • dodatkowe wypiaskowanie alternatora z malowaniem .......................................................................od 100 zł

 • naprawa silnika dmuchawy (usługa "mechaniczna" z częściami  - bez przezw. uzwojeń) .....................od 150 zł

 • naprawa silnika dmuchawy - naprawa elektroniki - jeżeli naprawa jest możliwa - wycena indywidualna po zobaczeniu urządzenia i uzgodnieniu z Klientem (duży rozrzut cen tranzystorów i innych elementów)

 • przeróbka łożyskowania dmuchawy z tulejki na łożysko (za jedną stronę) ...........................................od 150 zł

 • inne prace, które trudno oszacować ................................................................................................ od 90 zł/godz.


 • WYSYŁKA Kurierem - pobraniowa ................................................................................................... od 35 zł (zależne od wartości przesyłki, ew. dopłaty strefowej, opakowania i zabezpieczenia, ...)


Diagnostyka skanerem OBD2 / kasowanie błędów / inna diagnostyka

 • ....................................................................................................................................................... od 60 zł do .... kto to wie? :)Nie podajemy dokładnych cen usług, gdyż ustalane są one często indywidualnie. W zależności od wielu czynników całościowa cena może zależeć między innymi od stanu technicznego czy zabrudzenia danego urządzenia oddawanego do naprawy, wartości części które zostaną użyte do naprawy, samej trudności i czasu potrzebnego do naprawy, unikalności części zamiennych i innych czynników. Zazwyczaj nie da się ocenić bez rozbiórki urządzenia jakie elementy będą musiały zostać wymienione i na jakie (oryginał czy zamiennik).

Podkreślamy jeszcze raz, że podane ceny usług są poglądowe i mogą ulec zmianie zarówno w dół jak i w górę, zależnie od konkretnej naprawy, zaistniałych okoliczności np. zaistniałych komplikacji podczas demontażu (przykładowo skorodowane/urwane śruby, ...), trudności demontażu/montażu części oraz wystąpienia innych okoliczności i zdarzeń.
Uwaga ! - w przypadku ingerencji po naszej naprawie np. alternatora czy rozrusznika przez właściciela czy obcy zakład naprawczy roszczenia rękojmi i gwarancyjne do naszych usług tracą ważność !

Gwarancją nie są objęte stare podzespoły, które były częściami naprawionego urządzenia i pozostają w nim po naprawie!

Należy zgłosić zaistniałą sytuację i usterkę lub inne uwagi oraz przyjechać do naszej firmy celem  zdiagnozowania i weryfikacji oraz ewentualnego usunięcia zasadnych braków.
Klient z uzasadnionymi roszczeniami gwarancyjnymi  dotyczącymi naprawy wraz z demontażem i montażem urządzenia ma zawsze priorytet w ustaleniu terminu naprawy nad innymi Klientami.
W sytuacjach szczególnych np. dużej odległości, która uniemożliwia przyjazd do nas z reklamacją, po zgłoszeniu faktu zaistnienia usterki w naprawianym przez nas urządzeniu należy bezwzględnie okazać dowód awarii i jej usunięcia przez odpowiedni zakład elektromechaniki samochodowej
z dokonanym przez ten zakład protokołem naprawy oraz dostarczyć ewentualne wymienione części do wglądu i zweryfikowania zaistniałej sytuacji przez naszą firmę. Bez tego roszczenia zostaną uznane za bezzasadne.

Witaj ! Jesteś gościem na naszej stronie. Zapraszamy do firmy.

Wróć do spisu treści